Sport

Emocjonujący start mistrzostw świata dla kadry narodowej Ekwadoru - klęska narodowej drużyny Kataru!

Mundial to piłkarska impreza, która odbywa się raz na cztery lata. Sympatycy futbolu z całej świata wyczekują z niecierpliwością na inauguracyjne spotkanie turnieju i ciężko temu zaprzeczyć. Identycznie było przy światowych mistrzostw w Katarze, który rozpoczął się w ten weekend. Inauguracyjne spotkanie poprzedzała oficjalna ceremonia otwarcia mundialu, która prezentowała się fantastycznie. Jednak później nadszedł czas futbolu i futbolowi fani zebrani na trybunach a także przez telewizyjnymi odbiornikami wyczekiwali niesamowitego pojedynku. Zawodnicy narodowej reprezentacji Ekwadoru bardzo szybko zdobyli gola i już od początku spotkania emocji nie brakowało. Już po 3 minutach do siatki trafił Emmer Valencia i mogło się wydawać, że reprezentacja narodowa Kataru będzie miała naprawdę trudno w tym pojedynku. Sędzia tego pojedynku zdecydował się jednak przeanalizować z pomocą systemu VAR prawidłowość tej bramki i okazało się, że w momencie podania zawodnik był na spalonym. Gospodarze mundialu mieli więc wiele szczęścia w tej sytuacji.

Pomimo anulowania pierwszego trafienia reprezentacja narodowa Ekwadoru nie miała w planach przestać atakować. Piłkarze narodowego zespołu Ekwadoru cały czas kontrolowali przebieg tego spotkania, nieustannie przy tym atakując. Gracz kadry narodowej Ekwadoru parę minut później znalazł się w akcji oko w oko z bramkarzem zespołu Kataru i został przez niego sfaulowany. Główny sędzia nie wahał się nawet przez chwilę i podyktował rzut karny, a golkiperowi pokazał żółty kartonik. Na gola karnego zamienił zawodnik drużyny Ekwadoru Emmer Valencia. Naprawdę kiepsko w porównaniu do drużyny Ekwadoru wyglądała reprezentacja narodowa Kataru. Nie widać było pomysłu na ten mecz, a golkiper drużyny Ekwadoru przez dużą część spotkania nie miał nic do roboty. W 31 minucie wpadła druga bramka dla zespołu narodowego Ekwadoru, a strzelcem znowu był Enner Valencia. W pierwszej części tego spotkania nie oglądaliśmy już więcej trafień. W drugiej połowie obie drużyny mocno obniżyły tempo i na murawie niewiele się działo. Pojedynek finalnie zakończył się rezultatem 2:0 dla narodowej kadry Ekwadoru, która bardzo dobrze zaczęła ten turniej. Narodowa kadra Kataru z kolei znalazła się w tej chwili w trudnej sytuacji i może mieć kłopot z zakwalifikowaniem się do kolejnej fazy mundialu.