Sport

Kluczowy turniej - mundial 2022

Wielkimi krokami nadchodzą zawody w Katarze, a duży procent mężczyzn z fascynacją odlicza dalsze dni. W sieci internetowej rodzi się multum przekonań pod kątem tego, która reprezentacja wygra igrzyska sportowe, a która ma na to nieznaczne perspektywy. Nie zabraknie również konstruktywnych komentarzy wobec różnorodnych sław piłki nożnej. Czy nadzwyczajne historyczne wydarzenie da fanatykom piłki nożnej wyraziste wrażenia?

Rewelacyjność igrzysk piłkarskich

Teraźniejsze mistrzostwa będą szczególnie wyjątkowe, wbrew olbrzymiej ilości mistrzostw świata w piłce nożnej, które do obecnej chwili zostały zrealizowane. Po raz pierwszy w całym cyklu organizowanych mistrzostw, mecze miejsce będą miały na obszarze Bliskiego Wschodu, a ponadto po raz pierwszy w kraju wierzenia islamskiego. Pora roku również jest nietuzinkowa, bo sportowa rywalizacja wydarzy się podczas jesieni. Jest to też finalny koncept mistrzostw świata, podczas gdy stawać do zawodów będą wyłącznie 32 składy piłkarskie, ponieważ na następnym tego typu zgromadzeniu sportowym, liczba składów piłkarskich zmaksymalizowana zostanie do 48 reprezentacji zakwalifikowanych.

Kąśliwe komentarze fanów piłki nożnej

Zbliżające się zawody piłkarskie są bardziej kontrowersyjne od swych wcześniejszych wersji. Rodzą się przekonania, że wybór obszaru, w którym mistrzostwa mają mieć miejsce, miał tło korupcyjne. Nie powinno nas dziwić zatem, że w środowisku piłkarskim widać gołym okiem duże wzburzenie. Dookoła turnieju w koło błąkało się widmo skandali, lecz czara goryczy przelała się, gdy na dzienne światło wyszło, iż w okresie budowania boisk i całej infrastruktury, umarła ogromna liczba siły roboczej, nie będąca zabezpieczona w żaden sposób. To jednak nie przyhamowało olbrzymiej międzynarodowej organizacji piłki nożnej, od decyzji akredytacji tego doniosłego wydarzenia dla państwa islamskiego, jakim jest Katar.

Jaka reprezentacja podniesie złoty puchar?

Pomimo wielkiej niechęci aniżeli zachwytu wobec gospodarza turnieju, i tak miliony kibiców angażują się w cały proces, typując różne zespoły do wygrania całego turnieju. Najczęściej wybieranymi faworytami do wygrania turnieju są Hiszpanie, Niemcy, Francuzi jak i Brazylijczycy. Do zbioru tego dodaje się również reprezentacje Portugalii, Holandii oraz Anglii. Na zdobywcę złotego medalu musimy zaczekać aż do połowy grudnia.

Zostaw komentarz